Bar Propaganda
Bar Propaganda

The Propabillies jest to kapela, która koncepcyjnie i fizycznie powstała w Propagandzie. Nadal co roku daje co najmniej jeden koncert w naszym barze - z okazji jego urodzin.  

Zamiast historii

Od czasu do czasu wśród klientów Propagandy pojawiał się pomysł stworzenia kapeli grającej covery rockabillowe. Większość takich pomysłów zazwyczaj wyparowuje w niepamięć razem z ulatniającym się alkoholem. Tym razem doszło jednak do próby stworzenia czegoś.

Pierwsze próby odbyły się w piwnicy Propagandy (Piotrek na wokalu, Leszek na gitarze, Tekila na bandżobasie i harmonijce). Następnie dołączył Sędek (perkusja). Początki, jak zazwyczaj bywa, były bardzo trudne. Z czasem The Propabillies zaczynało tworzyć własny styl - nawet grając covery, robiło to po swojemu.

 

Pierwszy koncert The Propabillies zagrało oczywiście w Propagandzie (na urodziny baru).  

Kolejny już zagrało w Kocie Karola (w tamtym czasie prawdopodobnie najpopularniejszym i najlepszym klubie muzycznym w Krakowie) z okazji urodzin Beaty Oiki.

Wszystko to się wydarzyło w 2013 roku. 

Do dzisiaj The Propabillies, mimo różnych perturbacji personalnych, zagrało kilkanaście koncertów w tym jako support przed takimi tuzami psychobilly jak The Quakes i The Koffin Kats.  ​

Nadal jeszcze gra przetworzone przez siebie covery, ale skupia się już głównie na własnej twórczości.

Dzisiaj kapelę tworzą: Piotrek – wokal, Leszek – gitara, Prezes – bas, Gutek – perkusja.

W ciągu tych paru lat w The Propabillies grali także: Sędek (perkusja), Tekila (bandżobas i harmonijka), Pilar i Konrad (oboje na basie).   

Kontakt z The Propabillies

Najłatwiej z kapelą  można skontaktować się przez facebooka (The Propabillies) lub też poprzez Pub Propaganda, z którym cały czas The Propabillies jest  blisko związane.

Gdzie nas znaleźć

Pub Propaganda
Miodowa 20
31-055 Kraków
Telefon: +48 600 331922 (od 11.00 do 22.00 - najlepiej sms)

e-mail: krakow@pubpropaganda.pl

Godziny otwarcia

16.00 - do ostatniego klienta

Aktualności i wydarzenia

UWAGA. 20-te urodziny Propagandy!

Więcej tutaj

Niedziela z tequilą (więcej tutaj)

Poniedziałkowe piwo dnia (więcej tutaj)


E-mail