Zabawa na powietrzu

Nie da się nie zauważyć, że dzieci spędzają coraz więcej czasu na rozrywkach wewnątrz domu. Pokus jest wiele: komputer, telewizor i coraz to nowe nowinki techniczne, którymi bombardowani są w szczególności najmłodsi. Na swój sposób ciężko jest się im dziwić, że wybierają te formy spędzania czasu. Technologia oferuje naprawdę nieskończoną ilość możliwości, w porównaniu do której sam sport może wydawać się wyblakły i monotonny. Nie sztuką jest zmusić syna bądź córkę do wyjścia poza cztery ściany. Należy też zapewnić im odpowiednie narzędzia do tego, by nawyk ten nie był przymusem a własną, nieprzymuszoną wolą. A gdzie zacząć lepiej niż we własnym ogródku?

Wyjdźmy na dwór

Fajnie byłoby usłyszeć takie zdanie od własnego dziecka, prawda? Tak, może brzmieć to póki co jak abstrakcja, ale jeśli zastosujemy się do kilku prostych porad, to ta wizja znacznie się przybliży. Na początku powinniśmy określić, czego będzie chciało nasze dziecko. A oczekiwać ono z pewnością będzie, że w ogrodzie pojawi się rzecz:

– która zapewni zabawę na dłużej niż zaledwie kilka minut

– która wymusi wysiłek fizyczny; siedzącego trybu życia mają oni aż za dużo we własnych pokojach

– która będzie kolorowa (cóż, dzieci lubią kolory)

Pomysłów na takie zabawki ogrodowe jest wiele, lecz naturalnym wyborem wydaje się popularny ostatnimi czasy domek. Jest to zwykły zamek, forteca lub po prostu mieszkanie, w którym można bawić się w zwykłe życie, w wymyślne zabawy lub zająć można się dekorowaniem. Często te obiekty mają wymienne meble, bądź naklejki, więc nasze pociechy mogą na tym ćwiczyć swą kreatywność lub poszerzać sumienność pracy/ Innym pomysłem w podobnym przedziale cenowym będzie dobrze wszystkim znana trampolina. Tylko tyle i aż tyle. Bez wymyślnych dodatków czy bajerów. Dla dziecka jednak bez wątpienia będzie to wielka frajda. Rozładuje nagromadzoną energię, poprawi kondycję a także doskonale nada się do wspólnej zabawy.

Zrób to na własną rękę!

Oczywiście minusem tych rzeczy może być ich cena. Jeśli chcesz wydać trochę mniej, a także masz smykałkę do majsterkowania, to warto pomyśleć o stworzeniu własnoręcznej huśtawki. Potrzebne będzie naprawdę niewiele, a radość jaką zapewni to dziecku będzie nieporównanie większa niż nakład pracy w stworzenie tak prostej rzeczy. Zabawki ogrodowe mają ten wielki plus, że nie muszą być wymyślne czy nowatorskie. Mają po prostu dawać szczęście i na tyle na ile jest to możliwe to zachęcać tych najmłodszych do otwarcia się na świat. Na ten świat, który czeka na nich poza czterema ścianami domu i poza kolorowymi i świecącymi ekranami. Pomóżmy im to dostrzec.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *